• Didžioji g. 40/2-4 | +37067097601

KATMANDU – POKHARA – SARANGOTAS – ČITVANAS – NAGARKOTAS - KATMANDU

GRUPINĖ KELIONĖ 

Nepalas - tai įspūdžiai visam gyvenimui. Atraskite pasaulio stogu vadinamą Nepalą turtingoje pažintinėje kelionėje, kurios metu aplankysite istoriškai ir kultūriškai svarbius miestus ir šventyklas, regėsite Himalajų viršukalnes tekant saulei, grožėsitės Fevos ežero ramybe.

Keliaudami aplankysite Katmandu slėnį, išsidėsčiusį Himalajų tarpukalnėse prie Bagmati upės, žinomą kaip Nepalo kultūrinį brangakmenį. Slėnis apima tris senovinius miestus: Katmandu, Pataną ir Bhaktapurą. Šiuose miestuose yra septynios šventyklos, pripažintos UNESCO pasaulio kultūriniu paveldu, apsuptos dar šimtu kitų įspūdingų stupų, šventyklų ir skulptūrų - auksinės Nepalo architektūros eros palikimo.

Kitas kelionės veidas - nuostabi Nepalo gamta ir tradicinė kultūra. Keliausite prie Fevos ežero, Deiviso krioklių į Guptešvaro Mahadevi stalagmitų ir stalaktitų olas, kuriose įkurta dievo Šivos šventykla. Pasitikę saulėtekį, žvelgiant į Himalajų viršukalnes šiaurėje, nuo pasaulio stogo prieangių, keliausite Nepalo pietų link. Dieną praleisite nacionaliniame Čitvano parke. Stebėsite paukščius ir gyvūnus plaukdami tradicinėmis kanojomis, turėsite progą išvystiti džiunglėse gyvenančius dramblius.

Užburiančioje kelionėje po Nepalą Jus kasdien lydės didinga kalnų panorama ir svetingi nepaliečiai. Taiki budistinė dvasia ir daugelį metų puoselėtos tradicijos kvies sugrįžti į Himalajų šalį vėl ir vėl.

PROGRAMA

1 -2 DIENA

Skrydis Vilnius - Europos miestas –  Katmandu. Atvykimas į Katmandu. Įsikūrimas viešbutyje, vakarienė, poilsis. Ypatingai smalsiems: trumpa pažintis su vakarėjančiu Katmandu miestu.

3 DIENA

Pilna diena Katmandu. Aplankome senąjį Katmandu miestą: muziejų po atviru dangumi, saugomą UNESCO kaip pasaulio kultūros paveldą. Senieji karaliaus rūmai, dešimtys įvairiausių induistinių šventyklų, gyvosios deivės Kumari Devi rūmai. Išlikę senojo Katmandu pastatai siekia 1485 metus. Po pažinties su istoriniais paminklais turime galimybę paganyti akis vietiniame turguje ir stebėti verdančią Senojo Katmandu gyventojų kasdienybę.

Po pietų restorane, judame link kitos buvusios atskiros (iki 1768 m.) Katmandu slėnio karalystės: Patano. Patanas laikomas Nepalo menų sostine. Grožimės įstabiais architektūros paminklais, vietiniame turguje deramės pirkdami tradicinius Nevarų tautos medžio drožinius, sidabro gaminius, statulėles ir t.t.

Važiuojame palydėti saulės šalia seniausios Tibeto budizmo stupos Swayambhu. Ši stupa yra viso Katmandu slėnio simbolis. Anot padavimų, būtent čia prasidėjo šlovingoji Katmandu slėnio, kaip žmogui gyventi tinkamos vietos, istorija. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA

Po pusryčių išvykstame Pokharos link. Dalį kelionės plauksime kalnų upe plaustais (4-5 val.) ir gėrėsimės nuostabia gamta bei miestelių apylinkėmis. Po plaukimo pietaujame ir važiuojame į Pokharą. Įsikūrimas viešbutyje ant Fevos ežero kranto. Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

5 DIENA

Visa diena Pokharoje. Dieną pasitinkame prie Pasaulio Taikos Stupos, nuo aukšto kalno grožėdamiesi Fevos ežeru ir visa Pokhara. Toliau aplankome Deiviso krioklius bei įspūdingas Guptešvaro Mahadevi olas, kur aplankysime egzotišką ir paslaptingą dievui Šivai tarp stalagmitų ir stalaktitų įkurtą senovinę šventyklą. Nuo mistinių įspūdžių atsigauname ir sugrįžtame į save, pietaudami restorane - tibetiečių pabėgėlių gyvenvietėje. Soti sriuba thukpa, garuose virti koldūnai momo, įvairiausi troškiniai ir kiti gardumynai nei vieno nepaliks abejingo. Po pietų pasivaikštome tibetiečių gyvenvietėje, stebime jų buitį, aplankome vietinį vienuolyną, sudalyvaujame popiečio pudžoje, norintys turės laiko ir pamedituoti. Vakare grįžtame į viešbutį.

6 DIENA

Važiuojame pasitikti saulės į Sarangotą netoli Pokharos. Saulėtekis Himalajuose – nepamirštamas įspūdis. Stebime tikrą spalvų spektaklį: šviesa iš pradžių auksu nudažo didžiausias viršūnes: Daulagirį (8167 m), Mačapučrį (6997 m), Anapurną II (7937 m.), slenka kalnų sienomis žemyn ir galų gale pasirodo pati Saulė. Gali būti, tai bus vienas ryškiausių įspūdžių Jūsų kelionėje. Judame link nacionalinio Čitvano parko Nepalo pietuose. Pakeliui aplankome Bindhya Basini - įspūdingą XVII a. induistinę šventyklą, skirtą Durgai, nuožmiajai deivės Parvatės formai. Kelionė į Čitvaną trunka apie 7 valandas (su sustojimais). Vakare atvykstame į Čitvano nacionalinį parką. Vakarienė ir kultūrinė programa (Tharu tautiniai šokiai), nakvynė.

7 DIENA

Diena miške-džiunglėse. Jojimas ant dramblių, aplankysime jų veisimo centrą, stebėsime kitus laukinius gyvūnus ir begalę paukščių, plauksime upe kanojomis. Aplankysime Tharu kaimą ir vakare grįšime į viešbutį, nakvynė.

8 DIENA

Ryte išvykstame Katmandu link. Pakeliui aplankome kalnuose įsikūrusius vienuolynus, pietaujame restorane. Apsistojame Nagarkote - įspūdingo grožio kalnų miestelyje.

9 DIENA

Prabundame pro savo kambario langus stebėdami pasakišką saulėtekį. Visą dieną neskubėdami bastomės Nagarkoto kalnų takeliais arba lepinamės viešbučio SPA centre. Kovojame su didžiuliu troškimu pasilikti čia amžinai.. 

10 DIENA

Po pusryčių pajudame Katmandu link. Pakeliui aplankome turistų nedaug lankomą Thimi rajoną, pasivaikštome stebėdami autentišką nepaliečių buitį ir veiklą. Thimi gyventojai daugiausiai užsiima puodų žiedimu bei tradicinių kaukių gamyba. Toliau judame link Bhaktapuro buvusios karalystės. Bhaktapuro karalystė buvo stipriausia ir didžiausia visame Katmandu slėnyje, ji gyvavo  nuo XII iki XVII  a. Sakoma, jei nepamatei Bhaktapuro – nebuvai Katmandu. Puikiai išsaugotas kultūrinis šventyklų, karaliaus rūmų  ir kitų pastatų paveldas ir čia pat verdantis vietinių žmonių gyvenimas įkvepia tiesiog klajoti siauromis gatvelėmis ir stebėtis viskuo aplinkui. Po viešnagės Bhaktapure apsistojame viešbutyje Katmandu.

11 DIENA

Tęsiame viešnagę Katmandu. Po pusryčių vykstame į Pašupatinatą, induistinę šventyklą ant Bagmati upės kranto. Čia mus pasitinka gaujos beždžionių ir dreduoti atsiskyrėliai, gyvenantys šalia šventyklos. Ši vieta skirta mirusiųjų deginimui, todėl galėsime stebėti induistinius laidotuvių ritualus. Po Pašupatinato vykstame Bodnato stupos link: tai pati didžiausia Tibeto budizmo stupa Azijos žemyne. Stupą juosia įvairiausių Tibeto budizmo vienuolynų, kuklių viešbutukų su kavinėmis ant stogo, jaukių mažų parduotuvėlių žiedas. Leidžiame laiką vaikštinėdami aplink stupą, sukdami didelius ir mažus mantrų malūnus, plepėdami su vienuoliais apie gyvenimo prasmę, gurkšnodami ir užkandžiaudami vietinėse užeigėlėse. Vakare iškilminga atsisveikinimo vakarienė Thamelyje – Katmandu vakaro pramogų rajone. Vakare grįžtame į viešbutį, pasiruošimui kelionei į Delį.

12 DIENA

Skrydis Katmandu – Europos miestas – Vilnius.

13 DIENA

Atvykimas į Vilnių.

 

KELIONĖS KAINA ASMENIUI:  2600 eur

Kambarys: apgyvendinimas dviese viename kambaryje, vienviečiam kambariui taikoma priemoka.

Maitinimas: pusryčiai ir pietūs.

 

Į kainą įskaičiuota:

Nepalo viza

Nepalo gidai ir lietuviškai kalbantis lydintis asmuo

Apgyvendinimas viešbučiuose: Katmandu 4*, Pokharoje 3*, Čitvane 3*, Nagarkote 4*

Kelionės metu transportas su vairuotoju

Maitinimas: pusryčiai ir pietūs

programoje numatytų muziejų ir objektų lankymas

Plaukimas upe Trisuli su pietumis

Pasiplaukiojimas Fevos ežere

 

Į kainą neįskaičiuota:

Skrydis virš Himalajų

Vakarienės ir gėrimai

Papildomos pramogos

Asmeninės išlaidos

Draudimas

 

 

Geriausia vykti: Nuo Spalio iki Spalio
Kaina be skrydžio 2600 (su skrydžiu) Eur
Rekomenduojama trukmė 11
Skrydžio trukmė Apie 8 val.
Yra įvairių skrydžių galimybių, kviečiame pasiteirauti.

Kelionė į Nepalą - tai daugiau, nei pamatyti Himalajus, unikalią senovinę šalį ar nepažįstamą kultūrą. Tai kelionė, kurioje jautiesi tarsi namuose, kur gera būti savimi ir dalintis šypsenomis. 

Čia išmokau stebėti kaip kyla Saulė ir nesijausti nesaugiai, kai nėra elektros :) Patyriau gyvenimo džiaugsmą, kuris slypi ne išoriniuose dalykuose, o mūsų prote.

Linkiu visiems turėti galimybių čia nuvykti!

Solveiga Savickaitė