🦈 Paviršinis nardymas su rykliais, kai nežinai, kad būna mažų ryklių.

2016 metais keliavau į Seišelių salas, rojų žemėje. Nuostabi gamta, malonus šiltas oras, tolimi horizontai ir visur kvepiančios gėlės nukėlė į būseną, kai atrodo, jog sapnuoji. Šios salos išsiskiria savo gamtos grožiu, aukštu aptarnavimo lygiu, unikaliu skaniu maistu ir netikėtais maloniais patyrimais.
Bekeliaujant iš vienos salos į kitą, galima pamatyti ir vietinių gyvenimą, daug gražių palinkusių į vandenį kokoso palmių, didžiulių nugludintų olų, kyšančių iš vandenyno.Viena iš atpalaiduojančių pramogų – tai paviršinis nardymas. Su kolege apsirūpinome įranga ir išsiruošėme nardyti į laukinį paplūdimį. Nereikia giliai nerti, kad pamatytume žuvis. Vandenyje abi susižvalgėme, nes pamatėme „sportišką“ kiek didesnę žuvį. Vėliau tų „sportininkių“ atplaukė daugiau. Jos linksmai skrodė vandenį, tarsi lenktyniaudamos.
Buvome labai laimingos pamačiusios nematytą žuvį, tačiau apie tai daugiau nesikalbėjome.
Kitą rytą, turėjome išplaukti iš viešbučio prieplaukos. Pasirodė mūsų laivelis, o vandenyje pamatėme tas žuvis, su kuriomis plaukiojome. Nespėjome parodyti jų kapitonui, kai jis mums pranešė: „žiūrėkite, čia rykliukai, kurie gyvena šiuose vandenyse“. Mes kiek apstulbome, supratusios, jog plaukiojome su rykliais, bet taip pat ir labai apsidžiaugėme šia netikėta patirtimi. Tai buvo mažiausio ryklio rūšis – baltauodegis rifinis ryklys.